Бронзовий дебют: Єлизавета Литвиненко здобула нагороду чемпіонату світу

В столиці Узбекистану Ташкенті триває головний старт сезону для дзюдоїстської еліти - чемпіонат світу. Спортсмени з усіх куточків Планети не тільки розігрують медалі та призові, а ще й борються за надважливі бали для кваліфікації на Олімпійські Ігри 2024 року в Парижі.

0

Передостанній день особистого чемпіонату світу став переможним для збірної України та знаковим для дзюдо Дніпропетровщини.

Сьогодні, 11 жовтня, наша національна команда поклала першу медаль в свою скарбничку. Вагову категорію до 78 кг вдало штурмувала дебютантка змагань, 18-річна Єлизавета Литвиненко. Вона виборола бронзу.

0

Спочатку Ліза здобула чисті перемоги над литовкою Дудінайте, косоваркою Кукою,італійкою Стангерлін та пробилася до півфіналу. Там поступилася китаянці Ма.

Далі всю свою силу та міць наша дзюдоїстка виплеснула на татамі в бронзовому двобої. Титулована японка, Олімпійська чемпіонка Шорі Хамада не встигла й придивитись до Литвиненко, як опинилась на спині - бронза за 23 секунди була вже в українки завдяки вдало виконаній передній підсічці.

0

"Я намагалася не думати про те, що переді мною Олімпійська чемпіонка. Намагалася зосередитися на своїх навичках, та показати світові, що я маю все необхідне, щоб стати наступною. Це було круто, я сповнена емоцій", - поділилася враженнями від бронзової перемоги Єлизавета.

0

Відзначимо, що в активі Литвиненко є ще кілька вагомих титулів, але в молодіжному дзюдо. Вона - минулорічна Чемпіонка Європи серед кадетів, в нинішньому ж році Чемпіонка Європейського юнацького олімпійського фестиваля та Чемпіонка Європи серед юніорів.

Відзначимо, що медаль чемпіонату світу серед дорослих в дзюдо - це вагомий результат для Дніпропетровської області. Востаннє подібні досягнення були зафіксовані 13 років тому, в 2009 році, коли віцечемпіонкою світу була Марина Прищепа, до речі, в цій же ваговій категорії -78 кг.

0

Додамо, що цей результат стався ще й завдяки якісній тренерській роботі - Сергій Синілов, Андрій Блошенко, Артем Блошенко, браво!
Спортсменка народилася та зробила перші кроки в дзюдо в Покрові. Представляє спортивний клуб із Дніпра "Дзюдо-Днєпр", Президентом якого є Михайло Кошляк. Єлизавета - студентка Придніпровської державної академії фізичної культури та спорту.

0

0

Наші Проекти

Наші Партнери

Европейская Федерация дзюдо
Всемирная Федерация дзюдо
Федерация дзюдо Украины