17 травня в Дніпрі, на базі міської СДЮСШОР 6, відбулася лекція-семінар, яку організувала Федерація дзюдо Дніпропетровської області за особистим дорученням Президента Федерації дзюдо України Михайла Кошляка.
Захід проводився в режимі оффлайн та зібрав близько 40 тренерів з Дніпропетровської та Сумської областей. Лекцію-семінар провели двоє спікерів.
За темою «Особливості тренування в дзюдо груп початкової і базової підготовки» виступив Король Григорій Степанович, президент Федерації дзюдо Дніпропетровської області, майстер спорту СРСР з дзюдо, 4 дан, Заслужений працівник фізичної культури та спорту України.
В його доповіді йшлося про важливість планування в тренувальному процесі: від створення конспекту до загальнорічного плану; про шляхи забезпечення якісного фундаменту в тренувальному процесі в групах початкової та базової підготовки; про мотивацію; правильний підхід на початкових етапах; роль тренера в житті юних спортсменів; особливості вивчення технічних прийомів та багато іншого.
- Обрана тема дуже важлива. Якісне навчання на початковому етапі збільшує зацікавленість дітей та підлітків у дзюдо, а це напряму повʼязане з кількістю спортсменів в області. Семінар сприятиме підвищенню кваліфікацію наших тренерів, надаючи їм сучасні знання та методики тренування,- підкреслив Григорій Король.
Григорій Степанович також зауважив, що така лекція-семінар пройшла вперше, але ймовірніше за все не востаннє.
- Приємно було бачити інтерес до нашого заходу від колег не тільки з Дніпропетровської області, а й з інших регіонів. Наші тренери прагнуть знань, нової інформації, і це чудово. Федерація дзюдо Дніпропетровської області буде надавати їм такі знання, обговорювати, допомагати, аби був спільний прогрес в роботі задля розвитку дзюдо, - додав Григорій Король.
В другій частині семінару за темою «Медично-біологічне забезпечення підготовки дзюдоїстів високого рівня» виступила Дукач Лідія Михайлівна, директорка Дніпровського обласного Центру спортивної медицини, кандидатка медичних наук, доцентка, майстерка спорту СРСР зі стрибків на батуті.
В доповіді йшлося про важливість здоров’я та безпеки професійних спортсменів на етапі підготовки до визначних змагань. Дзюдо – контактний вид спорту, що передбачає високе навантаження на організм. Знання медико-біологічних аспектів підготовки дозволяє тренерам мінімізувати ризик травм та перевантаження, забезпечуючи здоров’я та довгострокову спортивну кар'єру спортсменів.
Інформація від Лідії Дукач - це, в першу чергу, знання про методи контролю фізичного та психологічного стану спортсменів, який дозволятиме тренерам своєчасно виявляти ознаки перенавантаження та вигорання, покращуватиме спортивні результати та сприятиме довголітній кар’єрі.
Відвідав лекцію-семінар й Президент Федерації дзюдо України Михайло Кошляк. Він вважає, що подібні заходи можуть «підхопити» й інші обласні федерації.
- Навчатися та розвиватися потрібно постійно, адже дзюдо не стоїть на місці. Підвищення рівня тренерської майстерності призведе до покращення якості підготовки спортсменів, як на початковому, так і на високому рівні, залучення новачків в наш вид спорту. ФДУ підтримує таку ініціативу регіонів, - поділився враженнями Михайло Кошляк.